Mozaik Malzemeleri

Pate de verre sonra ateş, kalıp yüzeyine uygulanan cam bir hamur yapma içerir.Mozaik Malzemeleri Pate de verre için büyük avantajı kalıp özellikle cam renkleri hassas yerleştirilmesi için izin vermesidir. Kalıp doldurma diğer yolları genellikle bazıları ateş önce yerleştirilmiş olan yerden cam değişen, ama pate de verre süreci bu değişen kontrol etmeye yardımcı olur sonuçlanabilir.

Pate de verre eski Mısırlılar kadar uzanır,Mozaik Malzemeleri ama bu sıcak cam tekniği bugünkü adını verdi Fransız sanatçı bir grup tarafından canlandırıldı zaman gerçekten bir yüzyıl önce kendi geldi.  

Geleneksel Mozaik Malzemeleri Fransız pate de verre yılında, mine veya boya ile sanatçı karma ezilmiş cam dikkatli bir kalıp yerleştirilir ve daha sonra kovuldu bir hamur oluşturmak için. Bu teknik kullanılarak yapılan parçaların çoğu özenle edilmiş, nispeten küçük, ve eksik olan önce birden fazla atış gereklidir.  

Modern eşdeğer bu geleneksel temel üzerine inşa eder. Genellikle pate de verre süreci frit Mozaik Malzemeleri (cam küçük parçacıklar) bir hamur oluşturma içerir. Her boyutta Frit kullanılır, ancak çoğu iyi cam macunu küçük boyutlarda (hatta tozlar) kullanılmasını gerektirir olabilir. Bu nedenle (ve daha küçük cam hamuru daha opak döküm parça için), ezme de verre döküm yarı saydam olma eğilimindedir (ya da opak).

Kalıp iyice kuru ve frit emniyete edildikten sonra, bir sonraki adım cam hamurunun yapmaktır. Bazı durumlarda, kalıp hafifçe eğimli yüzüne sahip olduğu cam sadece macun oluşturmak üzere damıtılmış su ile karıştırılabilir.Mozaik Malzemeleri En çok kalıp Bununla birlikte, zamk macun oluşturmak üzere cam Mozaik Malzemeleri ile karıştırılır gerektirecektir. Özel yapıştırıcılar satın alınabilir, ancak saf su ile seyreltilmiş beyaz tutkal ya da jelatin genellikle iyi çalışır. Bu küçük cam parçacıkları teneffüs önlemek için hamur karıştırma sırasında bir maske veya maske kullanmak için iyi bir fikirdir.

Bir fırça ya da kalıp yanlarına yapıştırmak cam uygulamak için ince bir palet bıçağı kullanın. Nispeten ince bir kaplama (“1/16 civarında) ile başlayın. Bazı sanatçılar tack sigorta (F 1400) bu ilk kaplama ateş, diğerleri hava kuru ya da süreci hızlandırmak için bir saç kurutma makinesi kullanın izin. İlk kat kuruduktan sonra , macun bir ikinci tabaka yaklaşık 1/8 “(3 mm) ile, toplam kalınlığı getirmek için ilave edilmelidir.Mozaik Malzemeleri Hafifçe aşağı tabakası mümkün olduğunca paketi.

Da kalıp oyuk ya da eğimli önemli ölçüde ise, ateşleme sırasında cam hareket etmesini önlemek için kalıp iç yüzeyine paketi gerekir. Bazen ikinci bir kalıp ilk kalıbın içine sığacak şekilde oluşturulur. Alternatif olarak, yersiz kaymasını önlemek için cam fiber kağıt ile kalıp paketi olabilir

Cam mozaik satışları ve cam mozaik hakkında bilgi alabilmeniz için lütfen sitemizi ziyaret ediniz....

Sanatsal Mozaik © Cam Mozaik Mozaik Sanatları.